Bitumenová alebo asfaltová hydroizolácia strechy je tradičný spôsob, ako dom ochrániť pred vodou. Tradičné však nemusí byť stále správne. Asfaltový spôsob hydroizolácie totiž môže časom strácať svoju schopnosť. Asfalt môže vplyvom rokov a aj vonkajšieho prostredia a s tým spojenej záťaže starnúť a postupne praskať.

Je to bežná reakcia na vplyv slnka, dažďa ale aj mrazu či snehového nánosu. Strecha navyše neustále pracuje v závislosti od zmeny teploty. Rozpínanie a sťahovanie má potom za následok praskanie a vytváranie trhlín.
Zvoľte si pružný a odolný materiál
Ak stojíte pred rozhodnutím, čím hydroizolovať strechu domu, vyskúšajte hydroizoláciu strechy. Nájdete tu Purtop 400M, ktorý je vhodný najmä na ploché strechy a mostovky. Keďže ide o pružní a odolný materiál, odporúča sa najmä pri hydroizolovaní tvarovo náročných plôch. Výhodou je, že sa môže používať nie len na nové, ale aj staré konštrukcie.
Zaujať by vás mala ja pružná tekutá membrána Aquaflec Roof Hr. Ide o súvislú pružnú hydroizoláciu, ktorá je vhodná na rovné a oblúkové strechy, odkvapové žľaby a potrubia, ale aj balkóny a terasy. Aquaflec Roof Hr je navyše možné aplikovať na veľké množstvo povrchov – od keramiky a prírodného kameňa cez betón až po drevo
.
Vodotesná ochrana nielen na balkón
Ak sa už púšťate do hydroizolácie, tak nezabudnite na balkóny a terasy. Dôkladná izolácia balkóna je tiež možná a účinná vďaka moderným materiálom, ktoré sú navyše odskúšané. Vybrať si môžete vodotesnú ochranu betónových povrchov Mapelastic.
Ide o dvojzložkovú cementovú maltu, ktorá zaručuje prižnosť až do teploty -20 stupňov C. Hydroizoláciu pritom môžete vykonať aj v prípade, že na balkóne už máte omietku či iné povrchy. Ide navyše o tak účinný spôsob, že Mapelastic sa používa aj na vodotesnosť betónových nádrží obsahujúcich vodu.
Text:PR